ДВАНАДЕСЕТО ОБЩО СЪБРАНИЕ НА СДРУЖЕНИЕ „БЪЛГАРСКИ МУЗЕИ“

29.04.2024 г.

На 25 април 2024 г. в град Пловдив се проведе Общо събрание на Сдружение „Български музеи“.

Публикуваме:

Отчет за дейността на Сдружение „Български музеи“ за 2023 г.

Протокол с решенията на Общото събрание

На тържествена церемония след Общото събрание бяха връчени наградите „Наследство“ за 2023 г.

Археологически музей "Велики Преслав" получи наградата в категория "Събития и работа с публики". Грамотата беше връчена от г-н Костадин Димитров - кмет на Община Пловдив.

Регионален етнографски музей - Пловдив получи отличието в категория "Образователна инициатива". Наградата беше връчена от г-н Борис Хаджийски - председател на УС на Сдружение "Български музеи".

Регионален етнографски музей на открито "Етър" - Габрово получи приза в категория "Музей на годината". Отличието беше връчено от г-жа Амелия Гешева - заместник-министър на културата.