НОВИНА

МИНИСТЪРЪТ НА КУЛТУРАТА ДОЦ. Д-Р МАРТИН ИВАНОВ БЕ НА РАБОТНО ПОСЕЩЕНИЕ В ПАЗАРДЖИК

На 16.08.2014 г. /събота/ министърът на културата доц. д-р Мартин Иванов бе на работно посещение в Пазарджик, където проведе двучасова среща с председателя на Управителния съвет на Сдружение „Български музеи” и директор на Регионален исторически музей - Пазарджик Борис Хаджийски.

ОБЩО СЪБРАНИЕ
на Сдружение „Български музеи“

На 26 септември 2013 г. от 12.00 ч. в град Кюстендил се проведе редовно Общо събрание на Сдружение „Български музеи“ при дневен ред:

ВЕЧЕ НАД ПЕТДЕСЕТ МУЗЕИ ЧЛЕНУВАТ В СДРУЖЕНИЕ „БЪЛГАРСКИ МУЗЕИ“

Вече над петдесет музеи членуват в Сдружение „БЪЛГАРСКИ МУЗЕИ“, след като на 10 юли 2013 г. към него се присъединиха Регионален исторически музей – Пловдив; Регионален исторически музей – Монтана; Регионален исторически музей – Сливен; Общински исторически музей – Карлово; Исторически музей – Клисура; Общински исторически музей – Царево.

МИНИСТЪРЪТ НА КУЛТУРАТА Д-Р ПЕТЪР СТОЯНОВИЧ
ПРИЕ ПРЕДСТАВИТЕЛИ НА НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ „БЪЛГАРСКИ МУЗЕИ“

Министърът на културата д-р Петър Стоянович се срещна на 24 юни 2013 г. с Борис Хаджийски, директор на Регионален исторически музей в Пазарджик и председател на Сдружението „Български музеи“, и със Соня Пенкова, директор на Националния военноисторически музей и член на Управителния съвет. На срещата присъства и заместник-министърът на културата Велислава Кръстева.